Україна відправила на експорт другу партію снарядів власного виробництва для БМП-3. Ще донедавна снаряди для цієї машини виготовлялися лише в Росії.

Про це написав у Facebook директор департаменту ДП «Спецтехноекспорт» Антон Пашинський.

Пашинський зазначив, що за останні 25 років Росія продала сотні БМП-3 до інших країн.

«Тепер вони стали потенційними покупцями снарядів українського виробництва», – стверджує Пашинський.

Він наголосив, що це вже друге постачання боєприпасів українського виробництва для цього замовника.

«У 2017 році «Спецтехноекспорт», а саме мій департамент, успішно експортував першу партію українських 100-мм снарядів для БМП-3 країни-замовника, а кілька місяців тому – вже другу партію», – написав він.

Пашинський розповів, що БМп-3 – остання і найкраща гусенична броньована машина, розроблена та серійно виготовлена для радянської армії.

Повідомляється, що у військові частини на території України було завезено лише незначну кількість таких машин, а Росія продовжила їх виробництво.

«Унікальною є 100-мм гармата 2А70, боєприпаси до якої навіть за часів СРСР виготовлялися лише російським ВПК. До недавнього часу», – написав Пашинський.

Тепер снаряди до неї виробляють і в Україні. «Якщо виробництвом корпусів снарядів та їх спорядженням вибуховою речовиною Україна вже не дивує, то розробка та серійне виготовлення гільзи – величезне досягнення», – вважає Пашинський.

Додамо, що Україна розірвала ще одну угоду з СНД.