Про це йдеться в повідомленні прес-служби МЗС.

Українське зовнішньополітичне відомство нагадує, що Савченко за безпідставними обвинуваченнями утримують під вартою у Росії, і 22 вересня її етапували із СІЗО Воронежа до Москви для примусової психіатричної експертизи.

«При цьому офіційної інформації про переведення громадянки України до Москви і місце її подальшого утримання під вартою не було надано ні посольству України в Росії, ні захисту Савченко», – наголошують у МЗС.

Представнику посольства Росії в Україні також заявили про вимогу української сторони негайно допустити українського консула до Савченко.

«Українська сторона також наполягає на виконанні раніше заявлених вимог щодо звільнення і повернення до України Надії Савченко та інших політичних в’язнів – громадян України, яких незаконно утримують у Росії, зокрема Олега Сенцова», – наголошують у МЗС України.

Раніше сьогодні адвокати Савченко заявили, що її вивезли з Воронезького СІЗО у невідомому напрямку. Після цього російські слідчі заявили, що українська льотчиця, яку утримують під арештом у Росії, пройде психіатричну експертизу у Москві

Як писав «Вголос», Воронезький обласний суд відмовився звільнити під заставу українську льотчицю Надію Савченко, якій продовжили термін утримання до 30 жовтня. 

Нагадаємо, 11 вересня російське МЗС заявило, що Росія не збирається звільняти полонених українців Надію Савченко та Олега Сенцова.

Раніше глава Служби безпеки України Валентин Наливайченко заявив, що і льотчиця Надія Савченко, і режисер Олег Сенцов є у списках затриманих, обмін яких передбачений за мінськими домовленостями. 

Звільнення полонених є однією з умов припинення вогню згідно з протоколом, який підписали у Мінську 5 вересня. 

10 вересня президент України закликав генсека ООН допомогти звільнити Савченко та Сенцова.