Як повідомила інформаційна агенція Europa Press, Сполучені штати вилучили Україну зі списку держав, в яких найбільше поширене незаконне – піратське – копіювання і виробництво товарів, виготовлених у США. До таких товарів належать, зокрема, software, DVD і медикаменти.

Цей список, – так зване “Спеціальне повідомлення 301”, публікується щорічно. До нього включають ті держави, в яких, на переконання уряду США, найбільша кількість піратських і підроблених товарів, а їх уряди приділяють вирішенню проблеми піратства найменше уваги.

Таким рішенням, Вашингтон застерігає керівництво інших держав, включених до “списку першочергового спостереження”, про необхідність негайного подолання цієї проблеми.

Список на 2008 рік було оприлюднено 25 квітня. Пояснюючи його необхідність, представник торговельного відомства уряду США Сусанна Шваб заявила, що “пірати і фальсифікатори крадуть не тільки ідеї, а й робочі місця, і дуже часто загрожують нашому здоров’ю і безпеці”.

Отож, у 2008 році найбільшими піратами, на думку США, є Аргентина, Венесуела, Ізраїль, Індія, Китай, Пакистан, Росія, Таїланд, Чилі. Серед них особливо небезпечними вважаються Індія і Таїланд, в яких найпоширенішим є виробництво дешевих ліків від СНІДу та інших хвороб.

Примітно, що, у порівнянні з минулорічним списком, його поповнила лише одна країна – Пакистан, у той час як піратського клейма, “завдяки відповідній політиці захисту інтелектуальної власності”, позбулися відразу вісім держав – Домініканська республіка, Єгипет, Канада, Коста Ріка, Мексика, Саудівська Аравія, Туреччина і Україна.