Про це йдеться в коментарі речника МЗС України Євгена Перебийноса про агресивну військову діяльність Російської Федерації.

«Здійснення сусідньою державою цих та інших заходів військової діяльності з невизначеними завданнями викликає природне занепокоєння в Україні, суперечить міжнародним зобов’язанням російської сторони, зокрема в контексті мінських домовленостей, а також підриває міжнародні зусилля, спрямовані на деескалацію ситуації на Сході України», – зазначено в коментарі.

«З огляду на це, Україна, використовуючи визначену у Віденському документі про заходи зміцнення довіри і безпеки, учасниками якого є всі держави-члени ОБСЄ, процедуру консультацій щодо військової діяльності, яка викликає занепокоєння, 20 січня звернулася відповідним каналом зв’язку ОБСЄ до Російської Федерації з вимогою офіційно повідомити цілі, райони проведення РФ вказаної військової діяльності, дату її завершення, а також найменування, підпорядкованість, кількість та типи формувань і частин, що беруть у ній участь. Автоматично цей запит розійшовся мережею ОБСЄ всім державам-учасницям», – каже Перебийніс.

Згідно з Віденським документом, Росія зобов’язана надати відповідні роз’яснення протягом 48 годин з моменту отримання запиту, тобто 22 січня.

Україна залишає за собою право в разі надходження незадовільної відповіді вимагати двосторонніх консультацій або багатосторонньої зустрічі держав-учасниць Віденського документа під проводом чинного голови ОБСЄ.