Про це повідомив речник МЗС України Євген Перебийніс.

«Ми розглядаємо навчання як продовження збройної агресії проти України. У зв’язку з цим 26 січня нами направлено російській стороні відповідну ноту протесту», - зазначив він.

Активізація збройних сил Російської Федерації на території півострова Крим, який є невід'ємною частиною України, на жаль, корелюється із заявою 15 грудня минулого року Міністра закордонних справ РФ С.Лаврова щодо нібито права Російської Федерації розмістити ядерну зброю на тимчасово окупованій території України.

Такі дії є порушенням Статуту ООН, Угоди між Україною та Російською Федерацією про статус та умови перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України.

«Розглядаємо такі заяви та дії з мілітаризації тимчасово окупованих Автономної Республіки Крим та м. Севастополь як порушення Росією  державного суверенітету України над невід'ємною частиною її території, як реальний виклик не тільки регіональній, але й світовій безпеці, а також як загрозу силою.

Ми вимагаємо негайних пояснень причин військової активності Російської Федерації на території Автономної Республіки Крим та м.Севастополь, а також припинення міжнародно-протиправних діянь, надання належних завірень і гарантій не повторення згаданої вище міжнародно-протиправної діяльності та здійснення повного відшкодування шкоди, завданої внаслідок міжнародно-протиправної поведінки Російської Сторони», - йдеться в заяві.