Україна, Європейська комісія та Росія провели технічні консультації в рамках підготовки до наступного етапу тристоронніх переговорів щодо транзиту газу після 1 січня 2020 року.

Про це повідомила прес-служба «Нафтогаз Україна».

Зустріч відбулася в понеділок, 21 жовтня, у Брюсселі.

Згідно з повідомленням, у ході консультацій сторони обговорили прогрес України в імплементації норм європейського законодавства та створенні незалежного оператора ГТС. Крім того, йшлося про підписання угоди про взаємодію між операторами ГТС України і Росії на стандартних європейських умовах, а також методику тарифоутворення при транспортуванні газу.

Очікується, що наступний етап тристоронніх переговорів щодо транзиту газу відбудеться 28 жовтня.

Нагадаємо, що напередодні Міністр енергетики Російської Федерації Олександр Новак провів телефонну розмову з віцепрезидентом Єврокомісії з енергосоюзу Марошем Шефчовичем, під час якої вони обговорили роботу в рамках тристоронніх консультацій у форматі Росія-ЄС-Україна з питання транзиту газу з Росії в країни ЄС.

Додамо, що уряд України планує завершити переговори про транзит газу з РФ до 2020 року. Про це заявив прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

Також повідомлялося, що транзитний контракт з “Газпромом” може бути підписаний лише за умови повного виконання Україною європейських правил з відділення оператора ГТС.