Про це в інтерв’ю «Дзеркалу тижня» повідомив глава «Нафтогазу» Андрій Коболєв. 

«Ми направили офіційну пропозицію зберегти діючу ціну 268,5 дол. за тисячу кубометрів. Відповіді на цей запит ми поки не отримали», - сказав він.

За словами глави НАК, ні «Нафтогаз», ні «Газпром» ніколи не заявляли, що ціна, яка діяла в першому кварталі (268,5 дол.), є «політичною», а тому відсутні ринкові фактори, які б обґрунтовували необхідність підвищення цієї ціни.

«За станом на 1 квітня сума боргу за придбаний НАКом природний газ становила 2,2 млрд дол., з яких 1,7 млрд було накопичено на початок квітня цього року. В процесі переговорів з главою «Газпрому» ми чітко передали позицію української сторони, що питання погашення накопиченого боргу безпосередньо пов'язане з питанням збереження ціни природного газу на рівні першого кварталу цього року», - підкреслив він.

Відзначимо, що зараз тривають суперечки між Україною та Росією щодо ціни на газ. Росія, денонсувавши «Харківські угоди» наполягає на ціні $485 за куб. м.

Україна у свою чергу наголошує, що готова купувати в Росії газ за ціною, яка була на початку цього року – $268 за 1 тис. кубометрів. 

У разі відсутності домовленостей щодо ціни на газ з РФ Україна має намір звернутися до Стокгольмського арбітражу.

У США вже заявили, що російська ціна є нічим необґрунтована