Про це повідомив голова Державного космічного агентства України (ДКАУ) Любомир Сабадош, коментуючи результати візиту української делегації до США 23-27 травня, інформує УНІАН.

«Ми запропонували свої можливості щодо реалізації спільної розробки для виробництва рідинного двигуна, який сьогодні закуповується в Російській Федерації. З боку наших партнерів існує розуміння, що це завдання є досить складним, але ми можемо з ним упоратися, і обговорення буде проходити на рівні професійних фахівців», – сказав Сабадош.

Він також додав, що у процесі переговорів сторони повинні обговорити терміни розробки, проведення тестових випробувань, а також обсяги фінансування.

«З боку фахівців США було надано таку інформацію: «Ми зацікавлені в тому, щоб були альтернативні постачальники двигунів. Розуміємо, що цей проект не може бути реалізований завтра». Українська сторона передала позицію КБ «Південне» з приводу проведення переговорів та обговорення умов, на яких буде побудовано кооперацію, вартості, термінів», – сказав він і додав, що такі переговори між сторонами відбудуться в листопаді в Києві.

Зазначимо, минулого тижня керівництво Державного космічного агентства України провело переговори з Національним управлінням з повітроплавання і дослідження космічного простору (NASA) для поглиблення співпраці між Україною та США і реалізації спільних проектів у космічній сфері.