Це означає, що на кожен квадратний кілометр території нашої країни випало 335 тонн діоксиду вуглецю і 7,2 тонн інших речовин, що забруднюють повітря.

Найбільше забруднюють повітря  виробництво і розподіл електроенергії, газу та води. У 2011 році ці галузі збільшили викиди в атмосферу на 12,7 відсотків. Другим за обсягом забрудником середовища є переробна промисловість. Так, металургійні комбінати додають до збільшення озонової дірки всі 25,2 відсотків шкідливих викидів. А добувна промисловість минулого року «наростила» викиди на 0,5%.

Діоксид вуглецю газ без кольору і запаху, що є природною складовою атмосфери. Вуглекислий газ є продуктом спалювання викопного палива. Він має парникові властивості, тобто сприяє утриманню тепла на поверхні Землі і вносить основний вклад у глобальне потепління.

Токсична дія вуглекислого газу відчувається при його 3-4 % вмісті в повітрі і полягає в подразненні дихальних шляхів, запамороченні, головному болі, шумі у вухах, психічному збудженні, непритомному стані.

Джерело:Інтерфакс-Україна