Про це повідомляє Урядовий портал.

«Після виконання всіх необхідних ветеринарно-санітарних заходів, рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Луганській міській раді від 07.04.2014 № 7 знято карантин щодо АЧС з відділку Красноярського лісництва ДП «Луганське лісомисливське господарство», де 16.02.2014 було виявлено останній випадок АЧС у дикого кабана», - сказано в повідомленні.

Як повідомлялося раніше, з початку 2014 року на території Луганської області були зареєстровані випадки африканської чуми свиней (АЧС) серед диких кабанів (Станично-Луганський, Біловодський райони, м. Луганськ) і в особистому господарстві (Краснодонський район).

З метою ліквідації вказаних спалахів хвороби та недопущення поширення збудника інфекції було вжито ряд заходів, зокрема: карантинні обмеження, знищення всіх сприйнятливих тварин в осередках інфекції, депопуляція диких кабанів в Луганській та Донецькій областях, створення 30-км буферної зони на кордоні з Російською Федерацією та ін.

З 27.01.2014 по 07.04.2014 на території Луганської області в рамках проведення депопуляції диких кабанів відстріляно 476 гол. цих тварин, всі туші знешкоджено шляхом спалювання. При цьому відібрано і досліджено біоматеріал від 118 голів диких кабанів та отримано негативні результати.