Росія навмисно зробила Керченський міст нижчим, щоб обмежити розмір суден, які можуть заходити до українських портів. Про це журналістам після засідання уряду повідомив міністр інфраструктури України Володимир Омелян, повідомляє УНН.

«Ми розуміємо, що цей міст – це не просто міст. Це так само інструмент економічного та політичного впливу на Україну. Фактично це дієвий інструмент із блокування в будь-який момент Керченської протоки не лише для українських суден, але і для суден усіх країн. Ми реагуємо на ці речі. Відповідне звернення до міжнародних судових інстанцій вже було скероване МЗС. Воно перебуває на розгляді», – сказав Омелян.

Омелян зазначив, що українські підприємства вже підрахували збитки. І ці всі збитки будуть виставлені Російській Федерації як компенсація. Оскільки після будівництва цього мосту фактично був значно зменшений розмір суден, які можуть заходити у порти Маріуполя та Бердянська. І це негативно впливає на економічну ситуацію, має дуже негативний соціально-економічний ефект для громад цих двох міст.

«Це зроблено, без сумніву, навмисно. Ми переконані в цьому», –наголосив міністр.

За словами Омеляна, сама ідея цього мосту проект Путіна, який хотів, знехтувавши всіма міжнародними нормами та двосторонніми угодами показати, що він вершить долю Криму.

«Але я переконаний, що це йому не вдасться. Цей міст буде поєднувати українську Кубань з українським Кримом. І РФ повністю заплатить за всі ті збитки, які вона нанесла українській стороні», – підкреслив міністр.

Нагадаємо, 15 травня Путін в окупованому Криму офіційно відкрив автомобільну частину так званого «Кримського мосту»,  очоливши колону вантажівок на КАМАЗі.

 

«Вголос»