Україна просить США сприяти Генеральній прокуратурі в одержанні оригіналів записів екс-майора президентської охорони Миколи Мельниченка й технічного обладнання, за допомогою якого ці записи провадилися.

Про це повідомила прес-служба Генпрокуратури з посиланням на зустріч у США генерального прокурора Святослава Піскуна із заступником директора Федерального бюро розслідувань США у кримінальних справах Крісом Свекером і заступником генерального прокурора США з кримінальних питань Джоном Ріхтером.

Під час зустрічі сторони обговорили клопотання України про допомогу Генпрокуратурі в одержанні оригіналів записів і пристроїв для запису Мельниченка.

При цьому представники Генпрокуратури поінформували своїх американських колег про те, що порушення й розслідування в Україні деяких кримінальних справ не має політичних мотивів.

У свою чергу представники Департаменту юстиції США запевнили, що вони вдаються до всіх правових механізмів для виконання зазначеного клопотання.

6 липня Піскун відбув у США для на запрошення генерального прокурора США Альберто Гонсалеса.

Разом з генпрокурором у США також вилетіли представники слідчої групи в справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе.

Раніше Піскун заявив, що для закінчення розслідування справи із вбивства Гонгадзе залишилося вирішити 3 питання, зокрема, одержати показання Мельниченка.

Генпрокуратура направила 92 питання до Мельниченка, однак той відмовляється відповідати на них, а також передавати Генпрокуратурі оригінали своїх записів і пристрої для запису до їх міжнародної експертизи.

У червні СБУ домовилася із ФБР про допит Мельниченка в справі Гонгадзе.

Із травня 2001 року Мельниченко перебуває в США.

Генпрокуратура закрила порушену у вересні 2004 кримінальну справу проти Мельниченка й просить його приїхати в Україну й привезти оригінали своїх записів.

Газета