Про це заявив Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Нідерландів в Україні п. Кейс Кломпенхаувер на зустрічі з керівництвом Львівської облради сьогодні, передає прес-служба Львівської облради.

За словами Надзвичайного і Повноважного Посла Королівства Нідерландів в Україні п. Кейса Кломпенхаувера, ще до Саміту Євросоюзу у Вільнюсі, який відбудеться у листопаді 2013 року, Україні потрібно зробити кілька кроків на шляху змін у законодавстві. Для цього, переконаний Посол, потрібна згода між парламентськими партіями, щоби необхідні рішення приймалися більшістю.

На думку п. Кейса Кломпенхаувера, важливо і те, щоби після підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом різні партії працювали як одне ціле і надалі. Особливо актуальним це питання буде перед президентськими виборами у 2015 році.

«Підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом – це тільки початок шляху і дуже багато законів потрібно буде прийняти після вказаної вище Угоди. Тому навіть після Президентських виборів, хто би їх не виграв, потрібно продовжувати євроінтеграційні процеси в Україні.

Я зараз говорю про довготермінову програму – терміном приблизно на 10 років. Вважаю, що саме стільки часу потрібно, щоби Україна наблизилась до Європейського Союзу», – наголосив Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Нідерландів в Україні.

Окрім того, п. Кейс Кломпенхаувер відзначив, що за умов демократії цілком нормально, коли політичні партії мають різні цінності і погляди. Але при цьому вони не повинні ставати ворогами і враховувати інтереси суспільства понад усе. «Такими є виклики для всіх демократичних країн, зокрема, для США, а особливо і для України. Тим більше, ми також знаємо, що Росія занепокоєна щодо вашого руху на Захід і безумовно намагатиметься вплинути на ці процеси. Тому я завжди звертаюсь до представників всіх партій в Україні, щоби вони співпрацювали між собою. Давайте не будемо піддаватися на будь-які провокації і тим самим не дозволимо збити нас зі шляху, на який ми стали разом», – сказав він.

На зустрічі з керівництвом Львівської обласної ради Посол Королівства Нідерландів в Україні порушив також питання про вибіркове правосуддя. «Україні треба вберегтися від практики, що коли одна партія виграє на виборах, то лідер іншої потрапляє до в’язниці. Кримінальне право діє для злочинців, а не для політиків. Однак в Україні є люди, які думають інакше. Саме тому ми намагатимемося донести до них цю інформацію, оскільки в майбутньому разом з вами хочемо дійти до успіху», – резюмував він.

Зі свого боку голова Львівської обласної ради Петро Колодій зауважив, що під час кожної зустрічі з послами іноземних держав він акцентує увагу на тому, що Європа на сьогодні ще не відбулася, оскільки там немає України.

«Ми всі і більшість громадян України з нетерпінням чекаємо на підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Сьогодні парламент України багато робить у цьому напрямку – приймає ті зміни до законодавства, які потрібні для євроінтеграції. Впевнений, що в Україні докладуть усіх зусиль, аби термін у 10 років, про який Ви тут згадували, зробити набагато меншим», – сказав очільник Львівської обласної ради, звертаючись до Посла Королівства Нідерландів в Україні.

Своїм баченням щодо євроінтеграційних процесів в Україні поділився також і заступник голови Львівської обласної ради Валерій П’ятак. За його словами, після того, як буде підписано Угоду про асоціацію між Україною та ЄС, у нашій державі потрібно зробити ще дуже багато, аби ці правила імплементувати у всі сфери життя.

Зокрема, в Україні вже зараз варто розробити нову концентровану дорожню карту дій. «Якщо завтра ми вийдемо на президентські вибори, то ця карта має стати тестом для кожного з кандидатів у Президенти України. Можливо, таке рішення буде не популярним і навіть важким у виконанні, але ми впораємося з цим», – зауважив Валерій П’ятак.