Євросоюз попросив Україну зачекати за дверима. Про це українській владі ще раз нагадав надзвичайний і повноважний посол Великобританії в країні Роберт Брінкли: “Ми вітаємо європейський вибір України. Однак занадто рано говорити про ваше членство в Євросоюзі” — виразив дипломат точку зору не тільки своєї країни, але і більшості членів європейського співтовариства.

Як щирий джентльмен, Брінкли, принісши свою сумну новину, усе-таки не зміг стриматись від компліменту на адресу нової української влади. “Український народ узяв своє майбутнє у власні руки і сказав: ми самі хочемо вибрати нашого президента і не бажаємо, щоб за нас це робив хтось інший! Для мене як дипломата це було рідкісною можливістю — спостерігати історичні події власними очима”.

Британський дипломат зізнався, що “помаранчева революція” стала самою цікавою подією за всю його кар'єру. “Під час возз'єднання Німеччини в 1989-1990 р. я працював у Бонні і стежив за подіями там, а також у Польщі, Угорщині, Чехословаччині й інших країнах Центральної Європи. Як і ті події, помаранчева революція в Україні змінила хід історії на континенті”, — сказав посол.

Однак британець відзначив, що, “щоб подолати безодню між нинішньою ситуацією в країні і європейських стандартах”, потрібно ще працювати і працювати. Так що, поки “українці не забезпечать цю роботу”, вхід у ЄС для них є неможливим. Хоча, за словами дипломата, Європа рада допомогти сусідам у їхніх нелегких починаннях.

Відзначимо, що не всі європейці налаштовані категорично проти вступу України в ЄС у найближчі роки. Так, місяць назад Комісар Європейської комісії з економічних і монетарних питань Хоакін Альмунія заявив, що допускає, що в 2008 р. з Україною може бути укладена угода про асоційоване членство.

Ура-Информ