Майже 50% опитаних експертів вважають, що уряд не контролює корпоративні конфлікти, ще 25% називають роль держави у врегулюванні таких конфліктів деструктивною, і лише 12,5% бачать в діях уряду певний конструктив. Такі дані оприлюднив віце-президент "Центру дослідження корпоративних відносин" Ростислав Іщенко на прес-конференції в УНІАН у понеділок. Іщенко також додав, що 93% опитаних згодні з тим, що уряд повинен мати важелі впливу на корпоративні конфлікти, і при цьому 63% вважають, що ці важелі мають бути юридичними.

Він назвав найгучнішими корпоративними конфліктами з початку року скандал навколо обленерго і навколо Дніпропетровського центрального ринку "Озерка", і при цьому наголосив, що в обох випадках "уряд фактично самоусунувся від втручання в ці конфлікти". На думку експерта, скандали, в які втягнуті стратегічні об'єкти, або в контексті яких згадуються імена губернаторів, "уряд обов'язково повинен розрулювати або на регіональному, або на центральному рівні".
Водночас, зазначив Іщенко, "проблема (неефективності дій держави в управлінні корпоративними конфліктами) не в людях, а в системі – причини цієї неефективності ми пов'язуємо з неефективністю політичної системи, тобто, можна сказати, що питання про політреформу, як і раніше, не втратило своєї актуальності".
На думку Іщенка, є декілька моментів, які впливають негативно По-перше, перетин повноважень Кабміну, коли уряд, несучи відповідальність за результати ухвалених рішень, не завжди може контролювати сам момент ухвалення рішень. По-друге, відсутність чіткого розподілу функцій усередині самого Кабміну, коли одні й ті ж самі органи одночасно і ухвалюють рішення, і контролюють.

УНІАН