68-річна іммігрантка з України, Марта Медведєва та її 60-річний чоловік, Вільям Джейкобсен, які проживають у Брукліні, Нью-Йорк, звинувачуються в організації шахрайської схеми отримання “зеленої карти” – посвідки на проживання у США – через шлюб.

Відповідне слухання справи відбулося 29 січня 2019 року у Федеральному суді Брукліна, повідомляє Голос Америки.

За даними слідчих, подружжя брало з іноземців по 30 тисяч доларів за послуги з пошуку партнера та влаштування фіктивного шлюбу із громадянином США, а потім готували “пари” до імміграційного інтерв’ю. Федеральні служби декілька місяців прослуховували телефон Вільяма Джейкобсена, чоловіка українки, а потім відправили на зустріч із ним агента під прикриттям, який за певну грошову винагороду, буцімто прагнув вступити у фіктивний шлюб із іммігранткою.

Зустріч із Джейкобсеном та Медведєвою, які мали знайти для агента “дружину”, яка хоче отримати “зелену карту”, відбувалась в квартирі подружжя на Брайтон Біч. Агент вів приховану відео зйомку. Під час бесіди Вільям Джейкобсен сказав, що займається фіктивними шлюбами вже понад 15 років і пояснив як працює уся схема:

“10 тисяч доларів потрібно заплатити особі із американським паспортом “за послуги”, ще 20 тисяч за послуги Джейкобсена і Медведєвої. Також новому подружжю потрібно створити спільний банківський рахунок і зареєструватись за однією адресою проживання, аби легко пройти імміграційне інтерв’ю”.

Пізніше обвинувачений показав агенту фотографію потенційної дружини, сказавши, що їй 28 років, вона росіянка, хороша дівчина, порядна і має красиве тіло. Згодом парі навіть була організована зустріч, аби вони могли обговорити потенційний шлюб – всі зустрічі і переговори ретельно фільмувалися агентом, зазначено у матеріалах справи.

На судовому засіданні прокурори федеральних служб також виклали деталі трьох інших фіктивних шлюбів скоординованих Джейкобсеном і Медведєвою. За словами слідчих все це підкріплюються записами телефонних дзвінків між дуетом та їх клієнтами.

Під час судового засідання у вівторок, 29 січня, сторона обвинувачення поставила під сумнів і шлюб самого Джейкобсена з українкою Медведєвою, підкресливши що вони одружилися всього через 11 днів опісля того, як чоловік розлучився із тоді вже своєю третьою дружиною. Згідно з судовими документами, Медведєва, громадянка України, отримала громадянство США через шлюб із Джейкобсеном в 2014 році.