Українська делегація у ПАРЄ закликає президента Володимира Зеленського, Адміністрацію президента та Міністерство закордонних справ долучитися до боротьби проти повернення Росії у Парламентську Асамблею Ради Європи.

Про це заявила перший заступник голови Верховної Ради, член постійної делегації у ПАРЄ Ірина Геращенко, передає "Укрінформ".

"Ми би хотіли звернутися до президента Зеленського як українська делегація — тут є я, Марія Іонова (народний депутат-член делегації — ред.), є відповідне звернення від голови делегації пана Ар’єва з такою пропозицією: нам потрібне зараз серйозне залучення до цієї проблеми, зокрема, Адміністрації президента, зокрема МЗС! Тут уже треба демонструвати спільну позицію і сигналізувати нашим партнерам з Франції, Німеччини про загрози руйнації Ради Європи”, - підкреслила вона.

Парламентарій також закликала під час візитів до Франції і Німеччини порушувати перед партнерами питання координації зусиль делегацій у ПАРЄ, звільнення українських заручників і бранців, тиску на РФ.

Крім того, Геращенко просить президента знайти у своєму графіку час для зустрічі з українською делегацією у ПАРЄ для активнішого підключення до роботи МЗС і АП.

Нагадаємо, що раніше у ПАРЄ схвалили проект резолюції, який може повернути делегацію РФ в Асамблею.

Напередодні делегації країн-членів Парламентської Асамблеї Ради Європи закликали вимагати у РФ звільнити полонених українців.