Таку думку нардеп висловив в ефірі телеканалу «Рада» сьогодні, коментуючи заяву міністра енергетики та вугільної промисловості Юрія Продана про те, що Україна не закачує до газосховищ російський газ.

Олег Канівець зазначив, що проблема України у тому, що тут наразі не до кінця розібралися із власним енергетичним ресурсом.

«Цих 20-22 млрд, які ми видобуваємо в Україні абсолютно вистачає для задоволення потреб населення та побутових потреб. Все решту, що закуповує Україна, повинно йти на підприємства. Якщо ми диверсифікуємо можливість придбання газу не тільки із Російської федерації, але й реверсом з країн ЄС, ми без сумніву полегшимо можливість підприємствам зменшувати та оптимізовувати складову газу в собівартості продукції», – сказав нардеп.

Крім того, Олег Канівець зазначив, що найближчим часом уряд повинен винести на розгляд парламенту  серйозну програму по енергозбереженні в Україні.

«Заходи цієї програми дадуть нам економію від 15 до 20 млрд кубів газу. Краще цей ресурс, який ми витрачаємо на закупівлю дорогого газу, скерувати на утеплення закладів освіти, охорони здоров’я, переобладнання установок, які продукують тепло. Ці програми вже давно у розробці, науковці давно все створили, але не було політичної волі впроваджувати ці речі в життя. Адже керівництв України завжди сиділо на цій корупційній голці – купівлі газу в Росії, оскільки були величезні схеми відкатів», – наголосив парламентар.

Як писав «Вголос», сьогодні міністр Продан повідомив, що встановлені ціни на газ для промислових споживачів на рівні 5 264,0 грн. за тисячу кубометрів.