Про це повідомляє сайт «ДонорUA».

Стали відомі результати конкурсу Startup Weekend, що проходив у Стокгольмі з 18 по 20 березня. Переміг стартап Udonors, створений для виходу на міжнародний ринок українською командою «ДонорUA».

Особливість іноземної версії проекту – використання сучасних комунікаційних каналів для "розумного пошуку" донорів.

"Ми запропонували ідею, щоб боти повністю автоматизували роботу з учасниками проекту. Наприклад, посилали за географічною ознакою персоніфіковані повідомлення про те, що в такий-то день під ваш будинок приїде спеціальний автобус для збору крові – для вас забукано 20 хвилин, завдання – тільки прийти", – розповідає технічний керівник і співзасновник сервісу «ДонорUA» Олександр Краковецький.

Система розумних ботів може автоматично відповідати на запитання учасників проекту, розсилати повідомлення, стежити за медичними показниками донорів, розподіляти між донорами бонуси і подарунки.

«Великих матеріальних призів ми не отримали, але перемога дозволила нам знайти модель монетизації проекту. До сих пір нас сприймали як благодійний соціальний проект. А тепер ми знайшли партнерів, розширили коло контактів», – говорить Олександр Краковецький.

Український проект «ДонорUA» запустили рік тому. Це автоматизована система, яка допомагає знайти донора крові за лічені дні, а інколи – години. Розумні фільтри допомагають реципієнту відібрати донорів з потрібною групою крові, резус-фактором та місцем проживання.

Всього в проекті зареєстровано близько 4,5 тис. донорів, кожен день ця цифра зростає на 10-20 осіб на день.