Глава Служби безпеки України Олександр Турчинов заявляє, що за результатами контррозвідувальної діяльності СБУ, українську службу можна вважати однією з кращих в Європі. У середу в Києві на прес-конференції, аргументуючи свою думку, Турчинов повідомив, що за перше півріччя нинішнього року українські контррозвідники «забезпечили 7 демаршів офіційних представників іноземних розвідок», 8 розвідників, що «працювали під дипломатичним дахом», було відкликано з України 41 людину, «які не задекларували свої зв’язки з розвідслужбою», було закрито в’їзд до України, з тієї ж самої причини було видворено 7 іноземців. Крім того, виявлено 56 українських громадян, які мали «зв’язки з іноземними розвідками, протягом року осуджену одну людину і відносно трьох порушено кримінальні справи.

Глава СБУ назвав «непоганими» досягнення служби в питанні боротьби з тероризмом. Так, 250 громадянам, які підозрюються в зв’язках з політичним, релігійними організаціями екстремістського характеру або в зв’язках з терористичними організаціями, в’їзд до України заблоковано. Кажучи про роботу СБУ у сфері охорони державної таємниці, Турчинов повідомив, що у зв’язку з порушеннями правил зберігання держтаємниці, «фактично, за її розголошування», стосовно 960 чоловік прийнято судові рішення, скасовано 113 допусків до держтаємниці урядовцям різних рангів, у тому числі, і високого. 

Глава СБУ висловився за необхідність скорочення кількості посад і об’єктів, які мають допуски до держтаємниць. У зв’язку з цим він навів статистику, відповідно до якої в Україні на 40 працюючих 1 має допуск до держтаємниці. У США цей показник складає 1 до 200. За словами Турчинова, вже закрито допуски до держтаємниці для 500 об’єктів і скорочено 25 тис. посад. «Це - економія для бюджету на 10 млн. грн.», - підкреслив він.

Інтерфакс