Найбільший у світі літак Ан-225 "Мрія" вдруге з початку травня привіз до Канади медичний вантаж.

Про це повідомило українське посольство у Facebook.

"Маємо честь вітати у Монреалі найбільший у світі літак - Антонов 225 "Мрія". У ці складні часи українська авіація постачає необхідні кошти для боротьби з пандемією COVID-19", – йдеться у повідомленні посольства.

Також доставку вантажу прокоментував посол Андрій Шевченко.

"Наша "Мрія" – знову у Монреалі. Це вже другий медичний вантаж для Канади силами нашого могутнього і прекрасного птаха. Спасибі Дмитру Антонову і його команді за прекрасно виконану місію і за можливість пишатися нашим літаком і нашими профі", – зазначив посол.

Попередній раз "Мрія" прилітала у Канаду 2 травня.

Ан-225 створили для транспортування із заводів-виготовлювачів і запасних аеродромів орбітального космічного корабля "Буран", а також ракетних блоків "Енергія" на космодром "Байконур" в Казахстан. Крім того, літак планувався для використання в якості повітряної стартової платформи для космічних запусків. Програму з будівництва літака згорнули у зв'язку з розпадом СРСР.

Транспортник занесений у книгу рекордів Гіннеса як літак, що піднявся у повітря з максимальною вагою і на якому встановлено найбільшу кількість авіарекордів. Він має унікальні характеристики за своєю злітною масою (600 тонн), масою перевезеного вантажу (до 250 тонн), габаритними розмірами, дальності польоту (понад 14 тис. км).

Як повідомлялося, авіакомпанія Air Canada звільнить близько 20 своїх співробітників для подолання наслідків пандемії коронавірусу. Звільнення заплановані на червень.

https://www.facebook.com/UkraineInCanada/posts/2760084144213458