Громадсько-культурне товариство „Польща-Україна” представляє фестиваль "Українська весна", який відбуватиметься у місті Познань з 18 по 24 травня. Фестиваль відбувається під почесним патронатом Міністерство культури і туризму України.

До складу почесного комітету входять:

Посол України в РП Олександр Моцик
Маршалек Великопольського воєводства Марек Возняк
Познанський міський голова Ришард Ґробельний
Архиєпископ Познанський Митрополит Станіслав Ґондецький
Ректор Познанського університету ім. А. Міцкевича Броніслав Марціняк
Директор Великого театру ім. С. Монюшка Славомір Пєтрас

Фестиваль "Українська весна" твориться найвідомішими представниками української культури та мистецтва. До співпраці ми запросили таких відомих митців: гурт „Тартак”, оркестр „Київські солісти”, Заслужений ансамбль танцю України „Юність”, різьбяра В’ячеслава Борецького, поважних літераторів та політологів. Польська культура також буде присутня на фестивалі. До участі в ньому ми запросили лідерів польської рок-сцени – гурт „Lao Che”.

Одним із пріоритетних завдань фестивалю є ламання стереотипів і бар’єрів, що в контексті зближення ЄВРО-2012 є надзвичайно важливим. Окрім того „Українська весна” перетворюється у значущий елемент стратегії м. Познань, яке намагається стати Європейською Столицею Культури 2016.

Заходи фестивалю:

Виставки

Різьба

В прекрасній аурі дворика Познанського археологічного музею будуть представлені найкращі праці В’ячеслава Борецького. Скульптури Борецького вражають легкістю і витонченістю, вони, як сни, що справдились, мить нічної мрії, які митець увіковічнив, завдяки своєму непересічному таланту, і подарував глядачам. Відмова від цього подарунку була б безсумнівною помилкою.

Голограми

Виставка голограмів – у спеціально приготовленій для цієї виставки залі Архидієцезіального музею у Познані будуть запрезентовані голографічні копії найцінніших експонатів з українських музейних колекцій.

Література

Літературні дебати

Зустрічі з літературою від початку існування фестивалю є одними з найцікавіших подій „Української весни”. До Познані приїдуть Лідія Стефановська, Микола Рябчук та Маріанна Кіяновська. На зустрічі з читачами, яку вестиме Боґуслав Бакула, вони розкажуть про те, як це „бути поетом” в Україні. На літературні дебати запрошуємо до мультимедійної зали Археологічного музею.

Ніч поезії

Найважливішу частину вечора становитиме Ніч поезії. На подвір’ї Археологічного музею, як в дикому танці, урагані емоцій завирують спільно музика, слова та образи. . Під час концерту українсько-польського гурту „Дагадана” музиканти не лише виконуватимуть власні композиції, а й переплітатимуть їх декламуванням віршів згаданих вище поетів.

На цьому несподіванки не закінчуються. Сергій Петлюк – львівський митець, який здивував жителів свого міста, перетворивши в одному районі Львова стіну багатоповерхівки в величезний кросворд. Цей же митець напевно здивує і познанську публіку, оскільки візуальну окрасу концерту довірено саме йому. При цьому варто пам’ятати про те, що під час виступів на подвір’ї Археологічного музею все ще будуть заінстальовані скульптури В’ячеслава Борецького.

Політика

Політологічні дебати

Дискусії на суспільну, політичну та історичну тематику належать до найбільш емоційних подій на фестивалі. Українська молода демократія постійно далека від стабільності і рідко хто може передбачити правдоподібний сценарій найближчих подій. Ведучі дебатів – доктори Петро Андрусечко та Марек Фіґура – відомі знавці українських реалій.

Завдяки їхнім широким контактам в Україні, познанська публіка має шанс познайомитись з постатями, що представляють різні погляди і мають відмінні, часто кардинально протилежні візії розвитку нашого східного сусіда. У дебатах візьмуть участь відомі українські постаті серед серед українських політологів та істориків: Володимир Фесенко і Олексій Гарань.

Концерти

Lao Che & Тартак

Разом з „Тартаком” (Україна) у вівторковий вечір на замковому подвір’ї виступить гурт „Lao Che” (Польща). Одночасно „Тартак”, як і „Lao Che”, викликають мороз по тілі у справжніх фанів року. Їх концерти відвідує велика кількість глядачів і ця тенденція постійно зростає. Власне, у Познані під час „Української весни” музиканти вперше виступлять на одній сцені. Організатори забезпечують величезну дозу доброї, енергійної музики, сильне звучання і суперову атмосферу. Одне – це напевно: задоволеними будуть навіть найвибагливіші!

Дримба Да Дзига

Стихійні звуки народних інструментів і надзвичайно харизматична вокалістка гурту заохочують публіку до танцю. Мета, яку собі ставлять музиканти, – поєднати український фольк з доброю рок-музикою. З реалізацією цієї мети артисти не мають клопотів, що неодноразово було доведено під час їхніх концертів. Щоразу концерт гурту „ Дримба Да Дзига ” перетворюється в магічне видовище. Прогнозується дуже інтенсивний, навіть видовищний концерт.

Юність

На гала-концерті нашого фестивалю з оркестром виступить Заслужений ансамбль танцю України „Юність”, який запрезентує українські народні танці. Цього дня на сцені Великого Театру поміж оригінальним звучанням українських мелодій миготітимуть інтенсивні барви українських народних костюмів.

Київські солісти

Концерт у виконанні оркестру з нетиповою назвою „Київські солісти” – це можливість запізнатись з красою класичної і сучасної музики у винятковому, повному молодечої енергії виконанні. „Концерт майстрів” – так було охарактеризовано минулорічний виступ оркестру у Польській балтійській філармонії. „Київські солісти” поєднують в собі ентузіазм, пасію та креативність.

Концерт, який відбудеться в четвер у залі Познанського університету є доказом того, що музика не тільки поєднує звичаї, але також єднає і народи. Шуман, Шуберт, Чайковський, Шостакович, П’яцола, Бах, Бетховен, Моцарт, Станкович, Щербаков

Горський

Констянтин Антоній Горський – це постать, яка поєднує польську і українську культуру. Більшість свого творчого життя від провів у Харкові, не забуваючи при цьому про своє польське походження. Його творчий доробок за часів комунізму був приречений на забуття. Сьогодні, завдяки зусиллям небайдужих до культури людей, він повертається на належне для себе місце.

В програмі: оперні майстер-класи, концерти органної музики, відкриття пам’ятної таблиці на будинку, в якому жив Констянтин Антоній Горський, публікація про життя і творчість Горського, рецитал для фортепіано, скрипки і сопрана, виступ православного хору.

Фільм

Гофманівська Україна

Перегляд українського кіно під час цьогорічної „Української весни” відбудеться в дещо іншій формі. Цього разу ми хочемо представити постать і творчість великого друга України – Єжи Гоффмана та найвидатнішого українського актора ХХ століття – Богдана Ступки. Два митці у 2008 році спільно отримали нагороду Капітули Польсько-української єдності за вагомий внесок у справу польсько-українського порозуміння. Крім зустрічі з режисером та актором відбудеться також перегляд фільму Єжи Гоффмана „Україна – народження нації”. ”Україна – народження нації” – це реалізований в 2004-2007 роках, поділений на чотири частини, документальний здобуток Єжи Гоффмана про тисячолітній процес формування української нації.

Ярмарок

Ярмарок – це культурна подорож у світ смачної кухні і декоративно-прикладного мистецтва, музики та народних танців. Гості фестивалю матимуть можливість скуштувати українські страви.

У цій яскравій події візьмуть участь народні майстри з різних регіонів України. Вони запрезентують народне мистецтво Гуцульщини, Буковини, Галичини, Поділля та Київщини зі всіма його особливостями. На Старому Ринку можна буде не лише побачити, але й придбати ткані та вишивані українські рушники, вишиванки та ікони. Майстри рукодільництва привезуть з собою також оригінальні вироби з бісеру, дерева і кераміки, які на сто відсотків зацікавлять колекціонерів.

Кульмінаційним моментом ярмарку буде презентація козацької культури та показ бойового мистецтв, яке запрезентує український козак з Донбасу Вадим Задунайський. Виступить також театр „Шутнік” з гоголівською виставою „Сорочинська ярмарка” та заспіває хор „Матеєк”, Подію також окрасить концерт танцювального гурту „Вітрогон”.

Програма фестивалю

понеділок, 18 травня

13.00 Відкриття фестивалю: вернісаж виставки скульптури В’ячеслава Борецького (Археологічний музей)
18.00 літературні дебати (Археологічний музей)
21.00 ніч поезії (Археологічний музей)

вівторок, 19 травня

12.00 відкриття виставки голограм (Архидієцезіальний музей)
11.00 концерт рок-гуртів „Lao Che”, „Тартак” (Центр культури „Замок”)

середа, 20 травня

18.00 політологічні дебати: „Україна перед вибором” (Центр культури „Замок”)

четвер, 21 травня

16.00 показ фільму Єжи Гоффмана „Україна – народження нації”, 1 і 2 частини
19.00 концерт камерного оркестру „Київські солісти” (Зала Університету ім. А. Міцкевича)

п’ятниця, 22 травня

16.00 зустріч з відомим українцем – Богданом Ступкою (кафе „Газета”)
18.00 продовження показу фільму „Україна – народження нації”, 3 і 4 частини; зустріч з Єжи Гоффманом та Богданом Ступкою (кінотеатр „Ріалто”)

субота, 23 травня

14.00 товариський матч „Українська весна” – „Одлев” Познань (стадіон ККС Лех)
12.15 органний концерт (Костел Познанська Фара)
19.00 концерт музики Констянтина Горського (Костел Всіх Святих)
19.00 концерт гурту „Дримба Да Дзиґа” (Клуб „Blue Note”)

неділя, 24 травня

11.00 музичний майстер-клас
12.00 урочиста Божественна Літургія за участі хору Харківської Філармонії (Костел всіх Святих)
12.00 український ярмарок (Старий Ринок)
19.00 гала-концерт Заслуженого ансамблю танцю України „Юність” (Великий Театр)

Інформація про минулорічний фестиваль: тут і тут.