Наразі Димитрій Сидор подав звернення у Спеціалізований вищий київський суд. Після того, як цей суд прийме своє рішення, священик звернеться до суду у м. Страсбург.

«Мене засудили, і наказав суддя: я не русин, я українець! Вдумайтеся, український суд мені призначив національність! Це катастрофа. І сказав мені: «Будете називатися русином, будете далі говорити про автономію – через два роки ми вас посадимо в тюрму!». Тобто мені дали зрозуміти, що Україна – це не держава, а концтабір», – заявив священик.

На його думку, політичними в'язнями в Україні є русини, обвинувачені в сепаратизмі, а не Юлія Тимошенко або Юрій Луценко, звинувачені нинішньою владою в корупції.

«Мене тепер хочуть паралізувати, щоб нічого не говорив, не писав. Добре! Але завтра можуть з'явитися інші лідери, які скажуть: давайте народ на вулицю, українців - за Карпати – і все, це вже буде війна. Тому ми кажемо: Господи, напоум дурну українську владу. Вона настільки націоналістична, що Гітлер у порівнянні з нею свята людина», – резюмував отець Димитрій.

Нагадаємо, Ужгородський міський районний суд визнав Дмитра Сидора винним за ч.1 ст.110 Кримінального кодексу - зазіхання на територіальну цілісність і недоторканність України.

Як відомо, у грудні 2007 було прийнято декларацію «Сойму підкарпатських русинів», у якій звучали заклики до створення в Закарпатській області самокерованої адміністративно-національної території під міжнародним контролем і введення паспортів для підкарпатських русинів як правонаступників Закарпатської держави.

У грудні 2008 управління СБУ в Закарпатській області порушило за фактом проголошення цієї декларації кримінальну справу.

На початку січня 2011 року Сидор звинуватив Київ у дискримінації русинів з явними елементами геноциду.

Джерело: РІСУ