У Донецьку триває шостий Міжнародний конгрес україністів.

Як повідомили організатори, в роботі конгресу беруть участь делегати з 35 країн світу. Це найширше представництво делегацій за 16 років існування Міжнародної асоціації україністів.

Організатори уточнили, що основними темами конгресу стали дослідження в галузях мовознавства, літературознавства, методологічні аспекти вивчення творчості письменників і літературного процесу, культурологія і етнологія. Крім того, доповідачі розкажуть про сучасний стан філософії, політології, соціології, напрями дизайну, а також обговорять актуальні питання освіти. Всього на конгресі виступить 600 доповідачів.

Відкриваючи конгрес, віце-прем'єр-міністр України Микола Томенко зазначив, що "сьогодні ми повинні створювати державу не для влади, не для інститутів влади, а для всіх громадян".

"Як тільки нас почують громадяни в Донецьку, Луганську, Львові й Києві, то ми матимемо менше проблем і менше підозр, що є кращі громадяни і гірші громадяни в нашій країні", - сказав Томенко. При цьому він підкреслив, що "Донецьк є важливою визначальною складовою тієї концепції великої європейської України, де кожен громадянин має відчувати себе, як в своїй країні".

Водночас, Президент Міжнародної асоціації україністів Марк фон Гаген розкритикував Томенка і міністерство культури, заявивши, що вони "бездіяльно спостерігають за розвалом української культури". На думку Гагена в Україні “не ведеться активна проукраїнська політика, а стан української мови продовжує залишатися слабким і нестабільним".

Робота конгресу триватиме ще три дні.

УНІАН