Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони.

Артилерійські маневри відбудуться на базі навчального центру армії Литви поблизу міста Пабраде і триватимуть із 1 до 12 серпня.

Повідомляється, що багатонаціональний захід спрямований на практичне вдосконалення вмінь особового складу під час спільного виконання завдань та підвищення рівня взаємосумісності між військовослужбовцями різних держав.

«Українські десантники матимуть змогу обмінятися досвідом із військовими Збройних сил США, ФРН, Бельгії, Латвії, Литви, Португалії щодо підготовки військовослужбовців, тренування командирського складу управлінню підрозділами й організації виконання завдань за призначенням», – йдеться в повідомленні.

Загалом участь у цих навчаннях братиме понад 1100 військовослужбовців.

Уже сьогодні, 30 липня, зі складу 80 десантно-штурмової бригади за кордон відправляється штатний підрозділ – мінометний взвод та офіцери штабу для участі в командно-штабній фазі навчання. Усі десантники від України брали участь у проведенні АТО на Донбасі.

За даними відомства, до Литви мінометний підрозділ ВДВ ЗСУ їде в повному бойовому спорядженні зі штатною технікою та озброєнням. Зокрема, це міномети 120-мм калібру 2С12 «Сані», прилади керування вогню та штатні засоби зв’язку. При цьому українські десантники здійснять марш на штатній техніці до Литви, здолавши дистанцію близько 800 км.