Про повідомляє Радіо Свобода. Наразі їх, організованих берегинь домашнього вогнища, у всій Україні понад 10 тисяч.

Домогосподарки об’єдналися в профспілкові організації, щоб відстоювати свої права, адже вважають себе однією з найбільш незахищених верств. Більшість активісток організації – це так звані вимушені домогосподарки, жінки, які мають двох-трьох і більше дітей і просто фізично не можуть ходити на роботу. Є й такі, які через довгі черги не змогли влаштовувати малечу до дитсадків, і змушені сидіти вдома.

Для тих, хто вимушено став домогосподаркою, профспілка і вимагає соціальних гарантій. Вони просять Уряд визнати ведення домашнього господарства такою самою професією, як і інші, і внести її у державний реєстр. Звідси витікатимуть певні юридичні наслідки, тобто домогосподаркам мають нараховувати пенсійний стаж і навіть виплачувати мінімальну зарплату, розповідає голова Української профспілки домогосподарок Ольга Коваленко. «Домогосподарка має увійти до реєстру професій. У ньому є ворожки, астрологи…Професію домогосподарки можна порівняти з «доменною пічкою», вона і вчитель, і прачка, і сантехник, і кухар. Вони мають бути соціально захищені - крім мінімальної зарплати отримувати відпускні, щоб оздоровити своїх дітей, мати пенсію».

Серед інших вимог домогосподарок – введення на державному рівні гнучкого графіку роботи для жінок, що мають дітей віком до восьми років, а також заходи, що унеможливлять дискримінацію під час прийому на роботу жінок із малолітніми дітьми. Обіцяють не забути і про чоловіків, які сидять вдома з дітьми. Вони, кажуть, хоч і соромляться свого статусу, але потребують не менших соцгарантій, ніж жінки.