Про це інформує прес-служба УНКП.

«Сьогодні, на жаль, ми спостерігаємо за ситуацією, коли міста України не розпоряджаються своїми грошима. Фактично, вони стали заручниками Міністерства фінансів та казначейства. У зв’язку з цим виникає питання: як довго вони будуть мовчати? Чому не переходить до активних відкритих дій Асоціація міст України? Скільки можна писати листи Януковичу та Азарову, адже вони й так не реагують на них. Досвід європейських країн свідчить, що гроші, які заробляють міста, залишаються під їхнім контролем, з них вони формують свій бюджет розвитку і за ці кошти міста виконують ті функції, які на них покладені», – вважає Соскін.

Тому УНКП пропонує зараз всім міським головам і міськрадам врешті-решт почати реалізовувати на практиці Конституцію України та Європейську хартію місцевого самоврядування.

«Годі стояти на колінах перед правлячим режимом Януковича, потрібно рятувати громади від того колапсу, який чекає на всіх, коли вдарять морози і погіршиться фінансова ситуація. Не можна чекати, поки уряд виділить щось із бюджету, адже порятунок утопаючого справа рук самого утопаючого. Оскільки влада не рахується з містами, то і міста не повинні рахуватися із центральною владою, натомість реалізовувати інтереси своїх громад. Це означає, що необхідно відкривати свої рахунки в банках на конкурсних засадах за допомогою відкритих тендерів і спрямовувати туди гроші, використовуючи ці кошти для своїх потреб. Всі гроші, які заробляє громада, не повинні йти на жодні казначейські рахунки. Така система діє у Польщі, Словаччині, Чехії та в містах інших європейських країн. Необхідно почати боротись за відновлення статусу вільних міст, як це завжди було в Україні за всіх часів, за будь-яких режимів», – закликають в УНКП.

«Тому зараз потрібно, щоб громади міст почали самі себе рятувати. Це має стати головним завданням новообраного керівництва Асоціації міст України. Врешті-решт ця організація повинна виконати свою головну функцію: консолідувати мерів, розпочати реальну боротьбу за місцеве самоврядування і за реалізацію положень Європейської хартії в Україні. Досить вже терпіти. Треба повернути містам усі належні їм повноваження – і у фінансовій царині, і в архітектурному плануванні, і щодо усіх інших питань. Потрібно стати самостійними вільними містами», – вважає Соскін.

УНКП готова підтримувати всіх українських лідерів, мерів та міські ради, які стануть на захист інтересів своїх громад.