Про це повідомляє ТСН.ua
Найбільші вітчизняні мобільні оператори «Київстар», «МТС Україна» (бренд Vodafone) та lifecell домовилися про перерозподіл частот у діапазоні 1800 МГц для впровадження в Україні зв'язку четвертого покоління (4G) в 2018 році.
 
Про це повідомив голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ), Олександр Животовський у мережі Facebook.
«Вчора на зустрічі з СЕО «Київстару», Vodafone, і lifecell, що відбулася з ініціативи American Chamber of Commerce, досягнуто домовленості щодо рефармингу частот діапазону 1800 МГц. Дякуємо командам трьох операторів, що погодилися на компроміс, запропонований НКРЗІ», – написав він.
За словами Животовського, перший конкурс відбудеться на частоти в діапазоні 2600 МГц, якими володіє компанія «ММДС Україна». Раніше оператори вже досягли домовленості рефармингу цих частот. «Таким чином, будуть виставлені на конкурс чотири або п'ять лотів частот загальною кількістю 2x40 МГц», – повідомив Животовський.
Зазначається, початкова вартість частот становитиме 2,3 млрд грн. Крім цієї суми, покупець частот сплатить до 25% від їхньої початкової вартості «оператору-донору».
Керівник регулятора зазначив, що для проведення конкурсу необхідно, щоб уряд затвердив ряд змін до чинного плану радіочастотного ресурсу, вартість ліцензій і порядок конверсії, які вже пройшли погоджувальні процедури в міністерствах.
Згідно з повідомленням, наступним буде конкурс на перерозподіл частот 1800 МГц. У цьому діапазоні працюють оператори «Київстар», «МТС Україна» і Vodafone і поки що використовують ці частоти для сервісу GSM.
Згідно з досягнутою домовленістю, оператори повинні будуть здати всі свої частоти в цьому діапазоні загальною кількістю 2х75 МГц, а регулятор виставить їх на конкурс. «Для того, щоб забезпечити безперервний сервіс всім абонентам, регулятор закріплює за трьома операторами право першого викупу частини частот – всього 2х60 МГц. Інші частоти – 2х15 МГц – будуть виставлені на відкритий конкур»", – зазначив Животовський.
За його словами, їхня початкова вартість становитиме близько 4 млрд грн. Крім того, покупець частот додатково сплатить попередньому власнику до 25% їх вартості.
«Кожен оператор, який здає частоти, може розраховувати на компенсацію до 25% від їх вартості. При цьому кожен оператор буде і донором (всі здають частоти), і реципієнтом, але в різних пропорціях», – додав він.
Загалом на двох тендерах буде виставлено 230 МГц спектру, з яких 120 МГц будуть закріплені між «великою трійкою» українських операторів, а решта будуть запропоновані для вільного продажу.