Про це інформує прес-служба МОУ.

Участь у голосуванні беруть українські військовослужбовці та військові спостерігачі, інструктори Міністерства внутрішніх справ України, які працюють з національною поліцією ДР Конго та інші громадяни України.

«Виборчі дільниці в ДР Конго відкрилися вчасно, о 8.00, і працюватимуть до 20.00, синхронно з Україною, в зв’язку з переходом України на зимовий час. У гарнізоні Гома вже проголосувало 70 відсотків виборців, в гарнізоні Бунія – 100 відсотків», – повідомив голова виборчої комісії Ігор Єфіменко.

За його словами, незважаючи на те, що хоча сьогодні чотири екіпажі вертольотів Мі-24 та Мі-8 виконують завдання, можливість проголосувати матимуть всі.

«Льотно-підйомний склад, інженерно-авіаційна та чергові служби проголосують після виконання поставлених місією завдань, або будуть підмінятися на чергуванні», – повідомив голова виборчої комісії.

Як писав «Вголос», сьогодні в Україні тривають позачергові вибори до Верховної Ради України.

Участь у виборах беруть 56 партій, від яких балотується 3114 кандидатів.

В одномандатних округах участь у виборах беруть 3322 кандидати.

Законом «Про вибори народних депутатів України» встановлено 5% прохідний бар'єр і змішану систему: 225 депутатів обираються в загальнодержавному багатомандатному окрузі за виборчими списками від політичних партій, а інші 225 — за мажоритарною системою в одномандатних округах. Зважаючи, що Росія окупувала АР Крим, 26 жовтня не вдасться обрати 12 депутатів у мажоритарних округах окупованого півострова. Така ж ситуація складеться щонайменше у половині виборчих округів Донецької та Луганської області, які зараз контролюються терористами «ДНР» та «ЛНР».

З чинних депутатів Верховної Ради сьомого скликання 302 виявили бажання балотуватись на майбутніх парламентських виборах. Чинні нардепи фігурують у списках 9 партій, які подали заявку до ЦВК. Найбільше депутатів у списку «Блоку Петра Порошенка» — 42, у «Батьківщині» — 26, у «Свободі» — 23. 149 чинних парламентарів балотуються як мажоритарники, з них 100 йдуть на вибори як самовисуванці, а 49 — як кандидати від різних партій.

Загалом за виборами наглядатимуть 2 321 офіційний спостерігач від 21 іноземної держави та 20 міжнародних організацій.

ООН сподівається, що парламентські вибори принесуть в Україну мир.