«Ми, українські письменники, художники, журналісти, митці, члени творчих спілок, глибоко стурбовані затриманням нашого молодого колеги, талановитого поета Юхима Дишканта та двох його товаришів Артура Ковальчука і Дмитра Москальця, яких 20 січня неподалік від Києво-Печерської Лаври по-звірячому побили тітушки і закинули в автобус «Беркуту». Після цього їх відвезли в слідчий ізолятор та інкримінують їм ст.293, 294, 295 Кримінального кодексу (групове порушення громадського порядку, масові заворушення, заклики до вчинення дій, що загрожують громадському порядку)», – йдеться у зверненні.

У заяві також зазначено, що справжні митці усіх народів та в усі часи завше перебували в гущі подій і були разом зі своїм народом – які б випробування на його долю не випадали. Тому присутність митця в гарячих суспільних точках як свідка подій і миротворця є такою ж очевидною, як і присутність журналіста, лікаря, священика.

«Вимагаємо негайного звільнення Юхима Дишканта, його товаришів Артура Ковальчука і Дмитра Москальця та всіх затриманих учасників протесту і зняття з них усіх звинувачень – надуманих і неправомірних. Залишаємо за собою право домагатися звільнення наших колег усіма можливими способами, даних нам Богом та Конституцією України», – підсумовують у зверненні.

Борис Гуменюк,
Іван Андрусяк,
Сергій Пантюк,
Степан Процюк,
Павло Вольвач,
Анатолій Дністровий,
брати Капранови
Роман Романюк,
Оксана Пухонська,
Христина Дичко,
Михайло Волошин

Заява відкрита до підписання