Українські націоналістичні партії визнають, що в Україні відбувається всенародне повстання. Про це йдеться у заяві, яку подаємо повнотекстово:
"Нинішню ситуацію в Україні можна охарактеризувати як всенародне повстання Українського народу на чолі з Президентом України Віктором Ющенком проти старої збанкрутілої влади.
Український народ повстав не лише проти грубої й нахабної фальсифікації виборів Президента України, а передусім проти антинародної антиукраїнської політики існуючого режиму, який не спроможний забезпечити гідне життя українців та державний суверенітет України.
У цій ситуації вирішальне слово сказав Український народ - легітимне джерело влади. Більшість українців обрали Президентом Віктора Ющенка і тепер усіма доступними методами відстоюють свій вибір. Вороття назад не може бути. Ми маємо право на гідне життя, ми готові за це боротися, а тому неодмінно переможемо!
Рішуче виступаємо проти зовнішнього втручання у наші справи. Особливо застерігаємо Росію від спроб силового тиску на Україну. Будь-які зазіхання на суверенітет України будуть негайно і жорстоко присікатися українськими націоналістами.
Голова ОУН Микола Плав'юк
Голова ОУН (р) Андрій Гайдамака
Голова ВО "Свобода" Олег Тягнибок