Про це поінформували представники Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, які представили результати дослідження опитування учнівської молоді щодо тютюнопаління, вживання алкоголю та наркотиків (ЕSPAD), що здійснювалося протягом 1995-2011 рр. у 36 країнах Європи, зокрема в Україні, повідомили у прес-службі МОЗ.

«Отримані дані щодо тютюнокуріння, вживання алкоголю та наркотиків хоча й свідчать про деяке зниження рівня поширення цих звичок, порівняно з минулою хвилею опитування, але все ж таки потребують постійного проведення профілактичної роботи щодо їх наслідків у навчальних закладах, незалежно від типів», – сказала голова Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Юкіе Мокуо.

На думку начальника Управління громадського здоров’я МОЗ України Алли Григоренко, позитивні зміни в результатах дослідження є не випадковістю. Зменшення споживання алкоголю та тютюну серед підлітків є наслідком тих дій, які проводяться владою останніми роками: це і підвищення алкогольних і тютюнових акцизів, і заборона певних видів тютюнової та алкогольної реклами, і обмеження вживання алкоголю й тютюну у громадських місцях.

Довідка. Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) представив результати дослідження «Європейське опитування учнівської молоді щодо вживання алкоголю та наркотиків» (ESPAD), яке підтверджує легку доступність сигарет, алкоголю та наркотиків для учнівської молоді України, і свідчить про певне зниження рівня зловживання цими речовинами серед молоді за останні чотири роки.

Як свідчать дані дослідження, досвід вживання залишається суттєво високим: 64% дівчат і юнаків віком 15-17 років мають досвід куріння, 87% – вживання алкоголю, 25% вживали наркотичні речовини. Лише 20% підлітків мають правильні знання про способи інфікування ВІЛ.

Джерело: УНН