Державна податкова адміністрація України (ДПАУ) ініціює введення в країні податку на майно.

Як повідомив голова ДПАУ Олександр Киреєв на прес-конференції у вівторок, запровадження такого податку буде стимулювати ефективність використання майна.

"Якщо в нас немає сумнівів щодо необхідності платити податок на землю, те чому податок на трубу, податок на устаткування, податок на інше нерухоме майно не має бути таким самим податком? Чому сьогодні оцінюємо плату за землю, а не за інтенсивність використання цієї землі?", - сказав він.

За його словами, ДПАУ пропонує запровадити такий податок для фізичних і юридичних осіб.

"Перехід до цивілізованих правил гри. Той, хто володіє більшим майном, той і повинен платити в бюджет більше, незалежно від сплати інших податків... З одного боку, ми мусимо провести повну інвентаризацію майнових прав і майна та на основі цих майнових прав кожен повинен платити податок. І як фізична особа, і як власник того або іншого підприємства", - сказав А.Киреєв.

Разом з тим, за його словами, цього податку не повинні побоюватися не зовсім заможні особи. "Цим податком не повинні залякувати, мовляв, завтра цю бідну людину, що має одну-, дво- чи трикімнатну квартиру, задавлять податком. Цей податок не для того... Але скажіть, чому власники великих підприємств-гігантів, у яких капітали оцінюються в мільярди гривень, за майно яким вони володіють, нічого не платять у бюджет? Чому ті власники, що володіють десятками квартир у Києві і здають їх в оренду, зареєструвавшись як "спрощенці", могли ухилятися від сплати податків?", - відзначив глава податкового відомства України.

При цьому він повідомив, що такого податку на пострадянському просторі немає лише в Україні і Таджикистані. В Україні запровадження такого податку планувалося ще в 1992 році.

У той же час А.Киреєв визнав, що прийняття відповідного закону може бути ускладнене, оскільки, "на жаль, олігархічні групи в парламенті мають дуже серйозне лобі”

Експерт центр