Як інформує прес-служба ДПСУ, під час перевірки документів та проведення опитування  27-річний чоловік повідомив, що прямує до міста Луганськ, але  з якою метою так і не зміг пояснити.

Під час проведення перевірки  та огляду речей у росіянина було виявлено армійський планшет, ніж, набір медикаментів, форму та армійські черевики.

Згодом, затриманий зізнався, що його мали зустріти в місті Луганськ, де він мав взяти участь у заходах з метою дестабілізації ситуації.  Відносно даного громадянина було прийнято рішення про заборону в’їзду на територію України терміном на 3 роки та  повернуто в зворотному напрямку.

Ще двох громадян Росії не пропустили  цього ж дня прикордонники Донецького та Сумського загону.
Під час перевірки потяга сполученням «Анапа - Мінськ» в пункті контролю «Іловайськ»  один з пасажирів, громадянин Росії 1983 року народження також не зміг відповісти з якою метою прямує до України. Під час огляду в чоловіка були виявлені рукописні записи пропагандистського характеру.

Схожого  «туриста» – 36-річного громадянина Росії виявили прикордонники Сумського загону в потязі «Москва-Київ». Під час огляду речей правоохоронцями було виявлено газети, брошури та листівки агітаційного характеру, зміст яких направлений на дестабілізацію обстановки в Україні.  За результатами перевірок даним  громадянам було також відмовлено у пропуску на територію України.