У посольстві США в Україні підрахували, що аферисти вносять для участі в лотереї дані 80% мешканців Західної України, де найбільше бажаючих виїхати за кордон. Найпоширеніший варіант шахрайства – турфірми без відома використовують дані клієнтів, які вони раніше отримали під час оформлення турвізи і путівки. У випадку перемоги, туристична фірма вимагає в них гроші за можливість переїхати в Америку.

«Одного разу мені зателефонували з місцевої турфірми, привітали з тим, що я виграв «Грін-карту». Щоб отримати «перепустку в США», зажадали 10 тисяч доларів. Або запропонували оформити фіктивний шлюб (тоді, мовляв, всі витрати покриє сторона дівчини). Коли я відмовився, мовляв, я не збираюся нікуди виїжджати, довго переконували, що я втрачаю унікальний шанс. Але я не піддався», – розповів 28-річний мешканець Тернополя Віталій Баглай, який ледь не став жертвою аферистів.

Згодом Віталій згадав, що у студентські роки задля приколу турагент «підбив» його заповнити анкету на участь в розіграші «Грін-карти». Так у турфірмі з'явились його дані. Тернополянин поскаржився на шахраїв у посольство США.

«Ми хочемо попередити українців, щоб вони не велися на махінації з лотереєю. Не звертайтесь до посередників, які обіцяють перемогу в лотереї, тому що це чистої води обман», – сказали у посольстві США в Україні.

За словами начальника управління боротьби з кіберзлочинністю МВС України Максима Литвинова, ще одна шахрайська схема «Грін-картами» поширена в Інтернеті.

«Шахраї розсилають електронною поштою «листи щастя», мовляв, ви виграли «Грін-карту». Для її отримання вимагають вислати гроші через відому міжнародну систему переказів в Лондон або на картку», – розповіли про схему в міліції.

Впродовж перших півроку, за словами Литвинова, на інтернет-аферистів поскаржилися майже 2 тисячі українців. Серед них – і жертви фальшивих «Грін-карт». Проте, за словами правоохоронців, довести провину шахраїв практично неможливо, оскільки люди віддають гроші із власної волі. Якщо ж шахрайство таки вдасться довести, порушникам загрожує від трьох до шести років.

Джерело: Вести