Студентка Соня Россі приїхала навчатися до Берліна з Італії. «Я працювала офіціанткою, нянькою, а також оператором колл-центру, - розповідає дівчина. – Хто міг би подумати, що під час навчання я стану займатися проституцією!», - каже вона.

У своїй автобіографічній книжці, назва якої лунає аж надто нецензурно для публікації, вона, втім, пише, що ніколи не шкодувала про свій вибір. Але, як засвідчило нове дослідження, випадок Соні не є унікальним. У ході дослідження "Підробіток - проституція" дослідниками організації Studienkolleg zu Berlin було опитано близько 4 тисяч молодих людей студентського віку.

Результати приголомшили науковців – проституція стала повсякденним явищем у житті багатьох юнаків та дівчат, каже один з авторів дослідження Фелікс Бетцлер. «Секс-робота включає у себе не лише проституцію, але й стриптиз, секс по телефону, секс за викликом (ескорт) чи роздягання перед глядачами в інтернеті тощо», - пояснив Бетцлер в інтерв'ю Deutsche Welle.

Його литовська колега Аґне Станкевічуте додає, що тільки в Берліні один з трьох опитаних студентів серйозно замислювався над тим, щоб піти на панель. У Парижі та Києві ситуація лише трохи краща, навіть незважаючи на те, що законодавство серйозно обмежує цю діяльність. «Для дослідження ми обрали несхожі між собою міста. Берлін – найбільш ліберальна столиця Європи, де проституція легалізована. В Україні ж проституція заборонена, а у Франції це десь посередині: деякі види дозволені, а деякі – ні», - каже дослідниця.

Для порівняння: у Парижі про роботу в секторі секс-послуг замислюються 29,2% учнів вузів, у Києві - 18,5%. У дослідженні йдеться виключно про добровільну роботу в секс-індустрії.

Фелікс Бетцлер визнає, що замислюватися над проституцією – це одне, а справді зайнятися нею – вже зовсім інше. «Головні результати дослідження це те, що один з кожних 27 опитаних студентів вже мав досвід роботи у секс-сфері або ще й надалі працює там. Це вражаюча цифра. Нас також здивувало, що кількість хлопців і дівчат, задіяних у цій професії – однакова. Ми очікували, що жінок буде більше», - коментує дослідник.

Автори дослідження кажуть, що більшість студентів пояснюють вибір подібної сфери діяльності тим, що вона приносить хороші гроші за короткий час. Дехто заробляє так до 3 тисяч євро на місяць. Це дозволяє, наприклад, розплачуватися з боргами чи кредитами. Але дехто з опитаних заявив, що їм просто подобається займатися проституцією і вони б за нею сумували, якби залишили сферу секс-послуг.

Відповіді "Шукаю пригод", "Новий досвід" та "Задоволення від сексу" також лунали під час опитування студентів. Дослідники розповідають, що вони не хотіли викликати хвилю обурень, а просто прагнули показати різне ставлення людей до цього питання. За словами Станкевічуте, головна ідея дослідження полягала в тому, щоб виявити різні мотиви студентської відкритості до індустрії секс-послуг.

За даними дослідження, типовий вік берлінських студентів чи студенток, які заробляють гроші своїм тілом, - трохи менше 26 років. Отже, йдеться передусім про студентів старших курсів. 52,3% студентів-повій паралельно мають постійного бойфренда чи подругу. 48,9% з них характеризують себе як гетеросексуалів, 13,3% - як геїв, 37,8% - бісексуали.

фото: us.fotolia.com

Німецька хвиля