У світі живе близько 275 мільйонів людей з вадами слуху, яким важко спілкуватися усно. Мова жестів частково вирішує цю проблему, але тільки між тими людьми, хто розуміє її.

Шукаючи розв’язку проблеми, «quadSquad», троє українських студентів, винайшли «EnableTalk», пару обладнаних сенсорами рукавичок, які перетворюють мову жестів на усне мовлення і коштують 50 доларів. За свій пристрій вони здобули найвищу нагороду (25 тисяч доларів) на щорічному Всесвітньому студентському кубку технологій Microsoft Imagine Cup, який цьогоріч проводився у Сіднеї, Австралія.

Fast Company роз’яснює:
«EnableTalk» складається з двох частин. Перша – це пара рукавиць з 15 сенсорами, які визначають, які жести показуються. Друга – це програмне забезпечення Windows для смартфонів, яке перетворює жести, передані через Bluetooth, на звукові хвилі. Ці звукові хвилі врешті решт перекладаються на мовлення, яке можна розпізнати, завдяки програмам «Speech» та «Bing APIs».

Подібний пристрій для Андроїд був продемонстрований на виставці «Google developer» у Тель-Авіві, Ізраїль. Він коштує близько 1200 доларів без програмного забезпечення.