Про це повідомляє 5 канал.

Кременчуцькі вчені розробили спеціальний пристрій, який дозволяє виділити з біогазу водоростей метан.

«Були зібрані зразки біогазу і проведений їх якісний та кількісний аналіз – у відповідних лабораторіях за допомоги наших колег. І дійсно, результати показали достатньо високу якість біогазу», – зазначає науковий співробітник Кременчуцького національного університету Сергій Дегтяр.

Крім того, вчені повідомляють, що нове паливо не має токсинів. На ньому можна не тільки готувати їжу, а й опалювати будинки.

«Невеличкі стаціонарні установки, біогазові станції біля кожного села. Вони дозволять вирішити проблеми опалення в зимовий період і не буде необхідності платити значні кошти. Два-три місяці цвітіння Дніпра – вони забезпечать обігрівом половину Кременчука», - повідомила доцент Кременчуцького університету Тетяна Козловська.

Також новий винахід допоможе не тільки частково вирішити енергетичну проблему, а й поліпшити екологічний стан річок.

«Великі екологічні плюси – очищення води у водосховищах. Це і для рибного господарства великий плюс. Це полегшить очищення питної води на водозаборах тих міст, що стоять на берегах Дніпра», – сказав доцент університету Михайло Єлізаров.

Кременчуцькі вчені за свій винахід отримали перше місце на конкурсі наукових проектів в Австрії. Поки винахідники ще не запатентували свій пристрій, проте ним вже зацікавились місцеві чиновники. Вони допомогли знайти для вчених інвесторів, які погодились впровадити технології в комунальне господарство міста.