Про це він сказав в інтерв’ю «Українській правді».  

«Те, що називають «референдум» – це розробка Російської Федерації з уже відомим нам результатом. Буде оголошено, що 70-80% кримчан проголосували за від'єднання Криму від України та приєднання до Росії. Цей показник вже написаний в Москві. Що стосується дій військових на території Криму, то будемо сподіватися, що провокації не завершаться людськими жертвами і застосуванням зброї. Якщо ж буде застосована зброя проти українських військовослужбовців, вони будуть захищатися. І ми будемо проводити операцію з порятунку людей, які перебувають в Криму та потребують захисту», – сказав Ярема.

На питання, чи українські військові залишать територію Криму, якщо будуть оголошені результати референдум з таким результатом, чиновник відповів: «Ні, в жодному разі. Це наша територія. Референдум є незаконним і він для нас не має жодної юридичної сили».

За словами Яреми, якщо російські військові почнуть військові дії, українські війська будуть  чинити опір відповідно до рівня загрози, який існуватиме щодо громадян України.

«Якщо проти нас застосують військову зброю, то у відповідь ми будемо також застосовувати військову зброю. В якому вигляді – я не хочу це питання обговорювати, воно стосується тактики та належить до компетенції армії та спецслужб», – відзначив він.

Він також підтвердив, що до Криму підтягнуті військові із Західної України, які наразі проводять військові навчання.

«Всі військові підрозділи перебувають у найвищій стадії бойової готовності. Проводяться мобілізаційні заходи. Буде підписано указ президента з цього приводу. Ми набираємо як в національну гвардію, так і мобілізуємо людей, щоб створити повноцінні військові частини, які здатні створити ударну групу, щоб вести повноцінні військові дії. Але я більш ніж переконаний, що ми в переговорному процесі досягнемо консенсусу з Росією», – вважає Ярема.