Прес-центр штабу АТО нагадує, що, згідно з останніми результатами мінських домовленостей, у зоні проведення операції встановлено режим «повної тиші», дотримання якого передбачає незастосування зброї обома сторонами конфлікту.

Водночас бойовики проросійських збройних формувань систематично порушують будь-які домовленості про деескалацію збройного протистояння на Сході України мирним та дипломатичним шляхом. Бандити, отримуючи відповідні накази від своїх кураторів з Москви, щоденно ведуть по позиціях українських військ прицільний та неприцільний вогонь, метою якого є спроби спровокувати підрозділи сил АТО на відкриття вогню у відповідь та змусити українських захисників також порушити попередні домовленості про мирне врегулювання конфлікту.

«Позиція керівництва АТО щодо застосування підрозділами ЗС України та інших силових відомств, що беруть участь в операції, зброї була і є незмінною. Українські воїни мають повне право використовувати зброю, яку не заборонено мінськими домовленостями, у разі прямої загрози життю та здоров’ю особового складу та мирних мешканців, що проживають та переміщуються вздовж лінії розмежування сторін. Водночас застосування зброї українськими захисниками передбачає лише прицільні та точні удари, які спрямовані на придушення вогневих точок противника, знищення живої сили та техніки противника, які вступають у безпосередній вогневий контакт і здійснюють спроби знищити наші сили, а також прорвати оборону сил АТО. Важливо, що керівництво операції та командири українських підрозділів тримають на особливому контролі недопущення випадків відкриття вогню нашими бійцями без серйозних та виправданих на те підстав», – йдеться в повідомленні штабу АТО.