«Голосування у Верховній Раді законопроекту «Про засади державної мовної політики», на наше переконання, порушило громадський консенсус щодо мовного питання, призвело до суспільного протистояння і обумовлено передовсім намаганням залучити додаткові голоси виборців», – наголошують автори документу.

Ваад України зазначає, що закон про мови суперечить Конституції України та положенням Європейської хартії реґіональних та міноритарних мов та Рамковій конвенції стосовно національних меншин.

«В Україні дійсно є мови, які потребують державної підтримки, але це не російська, а кримськотатарська, гагаузька, ромська, караїмська та кримчацька, урумська та румейська, а також ідиш. І саме їх як міноритарні захищає Європейська хартія реґіональних і міноритарних мов. Європейське законодавство захищає мовну різноманітність і спрямоване на захист зникаючих мов», – підкреслено у заяві.

Українські євреї наголошують, що закон «Про засади державної мовної політики» зможе повністю розв’язати руки тим, хто хоче забрати українську мову з обігу в тих регіонах держави, де є більше 10% іномовного населення.

Крім того, Ваад України запевняє, що закон про мови наділяє російську значними преференціями, що відповідно не сприятиме вирішенню в державі мовних проблем.

Українські євреї додають, що закон про мови «не дістав однозначно схвальної оцінки ані в середовищі національних меншин, ані в українському суспільстві. До того ж, жодного разу національні меншини України спільно не обговорювали зазначений законопроект у відкритому режимі, не заслуховували арґументів його авторів та не висловлювали власних позицій і зауважень».

«Національні громади України прагнуть інтеґрації у громадянське суспільство України, вони хочуть будувати спільний дім, який не руйнуватимуть заради кон’юнктурних інтересів», – додають автори заяви.

Джерело: Інформаційний портал Харківської правозахисної групи