Українські заробітчани масово покидатимуть роботу в Польщі.

Про це пише Rzeczpospolita.

За даними польських ЗМІ, українці наразі працюють у Польщі за нижчу в порівнянні з поляками, зарплату.

Проте українськими заробітчанами зацікавились у Німеччині та інших державах Західної Європи.

Через недосконале законодавство українці уже покидають Польщу.

«Міграційна політика загрузла у Польщі відомств», - каже Аркадіуш Пончка, директор Центру моніторингу законодавства Працедавців РП. Він додає, що наглядом за розробкою цієї політики, яка насамперед стосується питань працевлаштування іноземців, мають зайнятися економічні міністерства, а не Міністерство внутрішніх справ і адміністрації.

Працедавці закликають також зробити довшим період виконання праці за спрощеною процедурою для громадян шести країн нашого регіону (на чолі з Україною та Білоруссю) з теперішніх шести до дванадцяти або навіть вісімнадцяти місяців. Станіслав Швед, державний секретар у Міністерстві родини, праці і суспільної політики, нагадує, що продовження цього періоду було передбачено новим законом про ринок праці, котрий, всупереч планам, не був прийнятий у 2019 році. Згадане міністерство підтримує також вимогу працедавців, аби видачею дозволів на всі види праці зайнялися повітові управління праці. Це дозволило би скоротити час очікування на рішення про легалізацію перебування у Польщі, яке видається воєводами. Сьогодні це може зайняти навіть 1,5 роки.

Нагадаємо, міністр інфраструктури зазначив, що проект будівництва євроколії зі Львова до україно-польського кордону є цікавим та реальним.