У Польщі запроваджують нову міграційну політику, щоб захистити робочі місця від заробітчан.

“Оглядач” з’явував, як це вплине на роботу українців у цій країні.

Зокрема, іноземцям обмежать час безперервної роботи в країні.

Виняток становитимуть ситуації, коли у заробітчан є документи на постійне проживання в Польщі. Тоді ніхто не перешкоджатиме укладанню довгострокових контрактів.

На початок 2020 року заробітчан з України в Польщі налічується понад 1 млн осіб. Частина з них зайнята на сезонних роботах і змінюють одне одного протягом року, але майже 30% українців отримали посвідку на проживання та трудяться на постійній основі.

Заступник директора департаменту Міністерства сім’ї, праці і соціальної політики Польщі Мирослав Пшевозьнік вважає, що це ніяк не позначиться на українських громадянах, навіть більше, в Польщі говорять, що кількість працівників із України цьогоріч не зменшиться, а навіть буде невелике зростання.

І з цим згоден президент Всеукраїнської Асоціації компаній із міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник. Крім того, зважаючи на слова представника польського відомства, експерт зробив висновок, що Польща в жодний спосіб не вводить обмеження для українців, а навіть навпаки.

“Основні моменти полягають полягають у тому, що вони хочуть, щоб до них збільшилася трудова міграція саме кваліфікованих фахівців, тому що у них є проблеми з цим”, – говорить Воскобойник.

Другий момент – вони хочуть, щоб трудова міграція рівномірно розподілялася по території всієї Польщі, а не концентрувалася в певних містах, наприклад, у Варшаві.

Третій – поляки не будуть запроваджувати збільшення термінів за робочими візами, але намагатимуться просувати можливість для українців отримувати дозвіл на проживання.

Як писав “Вголос”, “Ї**ти, тільки для поляків”: у Польщі жорстоко побили українців.