Ініціаторами проекту закону є народні депутати від фракції УДАР Віталій Кличко, Віктор Пинзеник і Віталій Ковальчук.

Своїм законопроектом ударівці пропонують внести низку змін до закону України «Про міліцію».

Зокрема, документом передбачається заборонити створення і функціонування військових формувань в структурі міліції.

В законопроекті також міститься норма щодо виборності міліціонерів.

По-перше, начальник Головного управління МВС України в АР Крим, начальники районних, міських управлінь (відділів) внутрішніх справ ГУ МВС України в АР Крим призначають на посаду та звільняють з посади своїх заступників.

По-друге, начальники головних управлінь, управлінь МВС України в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі, на транспорті обираються терміном на 4 роки відповідними територіальними громадами в порядку, передбаченому для виборів міських та сільських голів відповідно до Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів».

По-третє, цю ж норму пропонують застосовувати і щодо виборів начальників районних, районних у містах, міських, лінійних управлінь (відділів) головних управлінь, управлінь Міністерства внутрішніх справ України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, на транспорті.

Інша норма закону передбачає, що в міліції заберуть повноваження тимчасово обмежувати або забороняти доступ громадян на окремі ділянки місцевості чи об'єкти з метою забезпечення громадського порядку, громадської безпеки, охорони життя і здоров'я людей.

Додамо, що досі фінансування і матеріально-технічне забезпечення міліції дозволялося здійснювати за рахунок коштів Державного бюджету України, коштів, які надходять на підставі договорів від міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, державних органів, підприємств, установ, організацій і громадян, а також інших джерел, не заборонених законодавством.

Натомість проект закону передбачає звузити перелік джерел фінансування міліції до коштів Державного бюджету України, коштів, які надходять на підставі договорів від міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, державних органів. Фінансування з інших джерел проектом закону заборонено.

Також ударівці хочуть, щоб граничну чисельність працівників центрального апарату Міністерства внутрішніх справ України затверджував не Кабмін, як це є зараз, а Верховна Рада України.