18 лютого до школи №11 м. Дніпро завітали семеро представників військових вищих навчальних закладів з усієї України, щоб агітувати за вступ до своїх вишів, і намагалися говорити з учнями російською мовою.

Про це повідомляє Мова на часі у Facebook.

Хід подій

Семеро військових навідалися до одного з класів під час уроку математики. Кожен із них по черзі виголошував промову. Першим виступив представник Львова. Він говорив українською, хоч і ламаною.

Після нього слово взяв представник київського військового вишу. Він заявив:

"Якщо ви не проти, то я перейду на російську!"

Проте на ціслова ніхто не відреагував, окрім учня Михайла Пономаренка, одягненого у клубну спортивну куртку Дніпробокс (він - КМС із боксу, - Ред.), який сказав:

"Я проти, продовжуйте, будь ласка, українською!"

Військовий неохоче говорив далі ламаною українською мовою.

Згодом слово взяв представник Харкова. Він також сказав:

"Я хотів би виступити російською бо мені так зручніше!"

Знову ніхто не відреагував, окрім Михайла. Військовий запитав хлопця, чому він такий принциповий, а учень натомість дістав телефон і зібрався знімати.

Це розлютило харків'янина і він російською заявив, що говоритиме мовою агресора, адже Михайло видобув телефон. Хлопець на це відповів:

"Так принциповий! А ви зараз дієте згідно з вашим статутом та Конституцією України. Чи, може, ви представляєте збройні сили РФ?"

Після цих слів військовий став говорити поганою українською.

Кульмінація

Далі слово перейшло до військового з Дніпра, який також говорив українською, а опісля - до його кадета. Проте останній сказав:

"Чи ви не будете проти, якщо я виступлю російською?"

На цю фразу знову ніхто не відреагував, окрім Михайла:

"Авжеж проти! Тільки українською!"

Проте раптово до хлопця підбігли представник самарського військомату, який організував цей захід, представник харківського вишу і почали його сварити російською мовою:

"Ти хто такий? Найрозумніший? Ми в гостях нормально попросили: "російською", а ти бикуєш, ідеш на дебільні принципи, упоротий свідомий. Може, з тобою провести бесіду, щоб поважав старших та мовчав?"

Проте хлопець не злякався, а сказав ватажку:

"Дядьку, я зараз таку бесіду з тобою проведу, що тебе звідси винесуть!"

Слід зауважити, що під час цього конфлікту всі учні та вчителі продовжували мовчати.

Харків'янин відразу звернувся до вчительки російською:

"Що це за неподобство? Ви ж не проти, щоб я говорив російською?"

Проте вчителька відповіла:

"Особисто я не проти. Але розбирайтеся з учнем самі".

Зчинився галас, під час якого Михайло заявив:

"Ви прийшли до української школи, ви представники українських вищів, ви презентуєте Збройні сили України! Не Росії! Ви не маєте поваги ані до мови, ані до України! Тож або ви спілкуєтесь українською, або кіна не буде!"

Ще один представник військового вишу виступив українською, але урок закінчився. Невдоволені військові вийшли з класу.

Що було далі

Наступного дня Михайло Пономаренко звернувся до директорки, щоб дізнатися дані про військових, які не бажали говорити українською. Вона запевнила, що довідалася про цей інцидент, провела необхідну бесіду з військовими і вчителями та повністю підтримує позицію хлопця. Батько Михайла хотів особисто поговорити із організатором цього заходу - представником самарського районного військомату старшим офіцером Кравцем Юрієм Олексійовичем. Проте поки цього зробити не вдалося.

Читайте більше новин на нашому сайті: