Про це 23 квітня 2016 року під час відкриття у Черкасах пам’ятника українським героям різних епох заявив лідер Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Олег Тягнибок.

«Українська нація має особливість тяглості поколінь. Ця властивість втілюється в епохах боротьби за українську незалежність. У різні часи історія гартувала когорту українських звитяжців – борців за Україну. І на наше покоління випала доля протистояння агресору. Як і колись, тепер і надалі лишається актуальною боротьба одночасно проти двох ворогів – зовнішнього і внутрішнього. І я переконаний: наш народ здолає їх обох!».

«Ми пишаємося подвигом тих, хто склав голови за наше майбутнє, і пам’ятаємо, заради чого вони боролися – заради українських цінностей, традицій, культури. Заради всього, що становить основу української нації – кровно-духовної спільноти мертвих, живих і тих, хто ще не народився, як про це говорив геній Шевченко.

Серед тих, хто загинув у змазі за нашу свободу, була плеяда воїнів Холодного Яру. Шануймо їхній чин і не даймо нищити ідеали українства, за які герої клали голови!» – наголосив Олег Тягнибок.