Вона пропонує своїм законопроектом внести дві зміни до антикорупційного законодавства. Першою нормою зокрема передбачено, що на посади в регіональних (територіальних) органах прокуратури, МВСУ, СБУ та суддів в межах однієї адміністративно-територіальної одиниці не можуть претендувати особи, якщо хоча б в одному з цих регіональних органів в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці вже працює близька їм особа.

Відповідно до другої норми, особа, яка працює на посаді керівника (заступника) Генеральної прокуратури України, СБУ, МВСУ або керівника їх самостійного структурного підрозділу, не може мати працюючих близьких їй осіб хоча б в одному з цих органів в межах всієї території України.

В пояснювальній записці до проекту закону Тетяна Слюз наголошує, що в системі правоохоронних та судових органів виникають ситуації, за яких існує можливість впливу близьких осіб на службових та посадових осіб правоохоронних (судових) органів з метою викривлення об’єктивності або неупередженості прийняття ними рішень.

Як приклад нардеп наводить ситуацію, коли батько займає посаду прокурора області, син – слідчий районного відділу МВС цієї ж області. В результаті цього, на думку опозиціонерки, виникає можливість конфлікту інтересів, що спровокована особистою заінтересованістю однієї з осіб.

Тому, наголошує Тетяна Слюз, і виникла необхідність обмежити можливість роботи близьких людей в судових і правоохоронних органах України.