Прокурорські перевірки засвідчили, що органи виконавчої влади та контролюючі органи не вживають дієвих заходів для створення безпечних умов розвитку дітей, їх раціонального харчування, не запобігають надходженню на споживчий ринок недоброякісних товарів та не вилучають їх з обігу.

Про це повідомив начальник Головного управління захисту прав і свобод дітей Володимир Вишинський, інформує відділ зв’язків із засобами масової інформації Генеральної прокуратури України.

За його словами, упродовж минулого та поточного років госпіталізовано 224 дитини з отруєннями, пов’язаними з неналежною організацією їх харчування в дитячих закладах.

«Так, у травні цього року з гострою кишковою інфекцією доставлено до лікарні 6 дітей із садочка м. Житомира, причинами якої стали грубі порушення санітарно-гігієнічного режиму. За результатами лабораторного дослідження виявлено бактерії групи кишкової палички на руках кухаря, у готовій страві, яку споживали малюки», - поінформував він.

Практично в кожному з перевірених закладів виявили використання продуктів після закінчення терміну їх реалізації або без супровідної документації та сертифікатів відповідності, приготування їжі особами, які не пройшли медичного огляду, без дотримання санітарних норм.

«Як приклади таких правопорушень можу навести такі: у Севастопольській гімназії виявлено м’ясо, термін придатності якого минув ще у грудні минулого року, в школі Миколаївської області використовувалися продукти, прострочені на півроку. У навчальних закладах міста Харкова виявлено 150 кілограмів масла з бактеріями групи кишкової палички. У всіх цих випадках, на вимогу прокурорів, неякісну продукцію вилучено та знищено», – зазначив начальник управління.

Крім цього він розповів, що керівники навчальних закладів не створюють безпечних умов для перебування дітей у цих закладах.

«Так, у 45 дошкільних закладах Сумської області виявлено іграшки та меблі без сертифікатів відповідності. У Ганівському навчально-виховному комплексі Дніпропетровської області денний відпочинок дітей організовано на триярусних ліжках, що заборонено. Другокласники з міста Миколаєва навчаються за столами, які передбачені для старшокласників», – додав Володимир Вишинський.

За його словами, перевірки засвідчили, що діти споживають закордонні продукти сумнівної якості. Зокрема більшість шкільного приладдя, одягу, взуття виготовлено в Китаї, м’ясо для закладів освіти імпортується з Бразилії та Угорщини.

Зокрема, виявлено факти умисного введення в обіг продукції, що не відповідає вимогам безпечності, які встановлені нормативно-правовими актами.

Так, на вимогу прокуратури Деснянського району м. Києва з оптового складу вилучено 6 видів дитячих іграшок іноземного виробництва, які не відповідали вимогам державних санітарних правил і норм. За цим фактом розпочато кримінальне провадження за ст. 227 КК України (Випуск або реалізація недоброякісної продукції).

Також, додав начальник управління, попри поширеність порушень закону Міністерством охорони здоров’я України, Державною санітарно-епідеміологічною службою України, Державною інспекцією України з питань захисту прав споживачів та їх територіальними органами не вживаються достатні заходи для належного рівня захисту здоров’я дітей, не забезпечується ефективний нагляд в цій сфері, роботу зведено до виявлення дріб’язкових порушень. Органами державної ветеринарно-фітосанітарної інспекції послаблено контроль за безпечністю сировини, яка використовується в харчуванні дітей.