Про це розповів народний депутат України Олег Канівець у коментарі Вголосу сьогодні.

Олег Канівець зазначив, що, покидаючи місця дислокації у Криму, кожна військова частина повинна знати, що буде збережено її склад і забезпечено місце служби на материковій території України.

«Командири частин мають знати, що їхніх  військових не буде розпорошено по всій Україні, що вони будуть влаштовані в одну частину. Солдати обов’язково мають виходити з Криму із зброєю. Має бути також прийняте рішення по сім’ях військових. Інакше, я вважаю, що тоді влада залишає військових напризволяще», – сказав нардеп.

Він додав, що немає доцільності перебування українського війська у Криму, адже навіть тоді, коли можна було діяти, команди взяти зброю до рук від вищого керівництва не було.

«Влада мала б дати військам команду: або стріляти на ураження, але тоді ми повинні їх підтримувати, або діяти так, як вже триває три тижні, і це ще більше деморалізує наших військових. Тому рішення про виведення, я вважаю, є правильним. Військових із Криму виведуть на материкову частину України, зберуть їх у одному місці і, при необхідності, вони візьмуться за зброю», – вважає Олег Канівець.

Він нагадав, що сьогодні Верховна Рада України прийняла декларацію боротьби за звільнення України.

На думку нардепа, до цієї декларації має бути розроблена програма дій щодо звільнення Криму від окупації: це має бути комплекс політичних, військових та соціально-гуманітарних дій.

«Для того, щоб ми не дали чумі російського агресора, яка зараз є у Криму, розповзтися далі по Україні, також потрібно зробити серйозний щит на нашому південному і східному кордоні. Якщо для цього не достатньо наших збройних сил, потрібно запросити миротворчі війська ООН. Миротворці не входитимуть в Крим, а зосередяться на кордонах України. Треба, щоб Російська федерація побачила, що світова спільнота розуміє агресію з її боку і не допустить цієї агресії на інші території», – сказав Олег Канівець.