Про це розповіла заступник міністра аграрної політики та продовольства з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева, передає прес-служба відомства.

"За результатами 2018-го аграрний експорт зріс більше ніж на 880 млн доларів порівняно з 2017 роком та сягнув нового рекорду – 18,8 млрд доларів. За цей період відчутно збільшились обсяги експорту продукції  АПК на ринки Азії та ЄС", — сказала вона.

Чиновниця також відзначила, що торік левову частку експорту традиційно формували зернові культури, з часткою 38,4 %, олії — 23,3 % і насіння олійних культур — 10,2 %.

"Також хочу виокремити товари, за рахунок яких відбулося зростання експорту. Йдеться про кукурудзу, пшеницю, насіння ріпаку, макуху, м’ясо та субпродукти птиці, різні олії, тютюн та вироби з нього, яйця, кондитерські вироби тощо", — наголосила Трофімцева.

Вона додала, що найбільшими покупцями українських аграрних і харчових товарів 2018-го стали: Індія, куди експортували продукції АПК на понад 1,8 млрд доларів, Китай — 1,2 млрд доларів, Нідерланди — 1,2 млрд доларів, Іспанія — 1,04 млрд доларів та Єгипет — 888,7 млн доларів.